W dniu 08.05.2024 r. klasa III B Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasieniu odwiedziła Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Jasieniu.
Uczniowie poznali zasady funkcjonowania Punktu i dowiedzieli się jakie odpady można do niego przywieźć.
Pracownik PSZOKu oprowadził dzieci po ścieżce edukacyjnej oraz pokazał kontenery i magazyn odpadów.
Uczniowie posortowali odpady i wrzucili je do odpowiednich kontenerów, obejrzeli filmy dotyczące segregacji odpadów, wzięli udział w zabawie sprawdzającej umiejętność segregowania odpadów, zagrali w EKO-grę.
Podczas wizyty w Punkcie nie mogło zabraknąć sprawdzenia wagi, która służy do ważenia odpadów.
Na zakończenie uczniowie otrzymali drobne upominki i wykonano pamiątkowe zdjęcie.

 

 

24 kwietnia 2024 r. grupa Misie z Przedszkola Samorządowego „Plastuś” w Jasieniu odwiedziła Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Jasieniu. Przedszkolaki poznały zasady funkcjonowania Punktu i dowiedziały się jakie odpady można do niego przywieźć. Na ścieżce ekologicznej dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat segregacji odpadów – wspólne rozwiązywanie krzyżówki nie sprawiło przedszkolakom większego problemu.

Pracownik PSZOKu oprowadził dzieci po Punkcie, pokazał kontenery oraz magazyn odpadów. W ramach praktyki dzieci rozpoznawały materiał z jakiego wykonane są odpady a następnie posortowały je do odpowiednich kontenerów. Z dużą radością cała ekipa wycieczki z przedszkola stanęła na wadze, która służy do ważenia odpadów przywożonych i wywożonych z PSZOK.

Na sali edukacyjnej dzieci obejrzały krótkie filmiki dotyczące funkcjonowania Punktu oraz recyklingu prawidłowo posegregowanych odpadów a także wzięły udział w zabawie sprawdzającej umiejętności segregowania odpadów. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały ekologiczne malowanki aby przez zabawę mogły utrwalić zdobytą wiedzę.