W dniu 26.11.2025 r., w śnieżne przedpołudnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Jasieniu odwiedzili Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Jasieniu.

Na początek pracownik punktu oraz pracownicy Referatu Rozwoju, Zamówień Publicznych i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jasieniu zaprosili grupę na spacer po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej, gdzie opowiedzieli o funkcjonowaniu PSZOK oraz o segregacji odpadów. Następnie uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w zadaniu praktycznym – sortowali odpady do odpowiednich kontenerów. Mimo zimowej aury świetnie poradzili sobie z tym zadaniem, a segregacja w praktyce z pewnością zostanie w pamięci na dłużej. Następnie dzieci udały się do sali edukacyjnej, gdzie obejrzały film o zasadach segregacji oraz o systemie kaucyjnym. Poznały również internetową wyszukiwarkę odpadów – narzędzie, które w prosty sposób pomaga sprawdzić, gdzie powinien trafić każdy odpad. Na zakończenie zagraliśmy w EKO-BINGO, żeby utrwalić zdobytą wiedzę.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i wspólnie spędzony czas staną się inspiracją do dbania o środowisko każdego dnia. Zapraszamy ponownie!

edukacja ekologiczna na PSZOK