główny obszar treści menu główne

Lubuska Odnowa Wsi - 2021

W dniu 31 lipca 2021 r. (sobota) na boisku sportowym w Zabłociu odbył się Turniej piłkarski z okazji 45-lecia powstania drużyny Klub sportowy BŁĘKITNI ZABŁOCIE. Stowarzyszenie Klub Sportowy MIŁOŚNIKÓW ZABŁOCIA złożyło w marcu br. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego - Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich w Zielonej Górze wniosek o dofinansowanie. Udało się - wniosek o dofinansowanie został zatwierdzony i w dniu 16 czerwca 2021 r. została podpisana umowa o dofinansowanie na 10.000,00 zł. Zadanie publiczne jest dofinansowane przez Zarząd Województwa Lubuskiego w ramach działania Lubuska Odnowa Wsi na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w województwie lubuskim. W ramach dofinansowania Stowarzyszenie zakupiło 30 stroi piłkarskich, 20 piłek sportowych oraz zorganizowało turniej piłkarski, w którym zakupiono puchary,dyplomy, nagrody i poczęstunek. Na rozpoczęciu turnieju Prezes Klubu Andrzej Jankowski oraz Sekretarz Klubu Małgorzata Zimna przywitali zaproszonych gości oraz mieszkańców. Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Jasienia – Andrzej Kamyszek, Zastępca Dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich – Andrzej Gembara, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jasieniu – Zbigniew Walczak, Radny Jasienia – Michał Rewaj, Radny Powiatu Żarskiego – Jarosław Dowhan.
Po otwarciu turnieju, rozpoczęto losowanie kolejności meczów w systemie "każdy z każdym". Funkcje sędziego sprawował Pan Jarosław Gałązka. W turnieju wzięły udział 4 drużyny – dwie z powiatu żarskiego i dwie z powiatu zielonogórskiego. Po rozegranych meczach komisja policzyła punktacje drużyn oraz wybrała najlepszego strzelca, bramkarza oraz zawodnika. Podczas zakończenia Burmistrz Jasienia – Andrzej Kamyszek wręczył na ręce prezesa klubu Andrzeja Jankowskiego puchar za 45-lecie działalności klubu sportowego Błękitni Zabłocie. Na podsumowaniu turnieju zostały rozdane z rąk Burmistrza Jasienia- Andrzeja Kamyszka – puchary, Zastępcy Dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich – Andrzeja Gembary – dyplomy a Prezesa klubu Andrzeja Jankowskiego i Skarbnika klubu Artura Januszewskiego – nagrody.
I miejsce w Turnieju zdobyła drużyna – Błękitni Zabłocie, II miejsce – Bobry MGOKSiR Nowogród Bobrzański, III miejsce – Iskra Jabłoniec i IV miejsce – Oldboje Błękitni Zabłocie. Najlepszym strzelcem turnieju został Patryk Pachała, najlepszym bramkarzem Karol Chomont a najlepszym zawodnikiem Andrzej Dudek. Sekretarz Klubu Małgorzata Zimna podziękowała mieszkańcom, drużynom oraz zaproszonym gościom za udział w turnieju i wspólną integrację.
Zadanie miało na celu promocje działalności stowarzyszenia, upowszechnianie i rozwijanie aktywności społeczności lokalnej, wzrost integracji mieszkańców dwóch powiatów - żarskiego i zielonogórskiego – cieszymy się, ze cel został osiągnięty

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Turniej BZ

Stowarzyszenie Przyjaciół Guzowa w niu 16 czerwca 2021 r. podpisała umowę na realizację zadania publicznego pn. Podniesienie jakości życia społeczności lokalnej poprzez rozwijanie umiejętności tapicerskich i krawieckich. W ramach zadania przeprowadzono m.in. warsztaty z tapicerowania mebli. Warsztaty tapicerskie polegały na: zapoznaniu się z tkaninami i narzędziami, próbie odnalezienia korzeni swojego mebla, oględziny mebli i ustalenie zakresu prac tapicerskich, rozbiórka mebla, sprawdzenie użyteczności oryginalnych materiałów, wymiana gąbek i pasów, drobne naprawy konstrukcji, wymierzanie i szycie tkanin. Na zajęciach wykorzystano krzesła, które znajdują się na świetlicy wiejskiej w Guzowie. Tkanina krzesła była bardzo mocno zniszczona i jej wygląd był nie estetyczny, Na świetlicy dla mieszkańców organizowane są różne uroczystości i niestety wygląd tych krzeseł był straszny i dlatego do warsztatów użyto krzeseł znajdujących się na świetlicy aby polepszyć warunki życia społeczności lokalnej i wizerunek świetlicy, która stanowi centrum integracji mieszkańców. Warsztaty prowadziła firma, która zajmuje się tapicerowaniem mebli. Firma do prowadzenia warsztatów przygotowała materiały i narzędzia do prowadzenia zajęć. Następnym działaniem w ramach zadania były warsztaty krawieckie. Warsztaty krawieckie z szycia drobiazgów do domu prowadziła osoba, która ma doświadczenie w krawiectwie, uczestnicy samodzielnie wykonywali robótki ręczne tj. opaski, frotki i fartuszki. Wykonane przedmioty będą przydatne w codziennym życiu. Uczestnicy pod okiem zawodowego krawca, wspólnie poznawali tajniki krawiectwa. Na zakończenie projektu w dniu 31 lipca 2021 r. odbył się Piknik Rodzinny. Podczas pikniku dla przybyłych mieszkańców przygotowano m.in konkurencje, animacje, zamek dmuchany dla dzieci oraz poczęstunek (woda, kawa, herbata, kiełbaski itp.) i upominki. Mamy nadzieje, iż spotkanie mieszkańców dwóch powiatów żarskiego i zielonogórskiego doprowadziło do jeszcze lepszej integracji społeczeństwa. Podczas pikniku zapewniono atrakcje dla dzieci w formie zabaw plenerowych poprzez wynajem zamku dmuchanego i animator zabaw dziecięcych przeprowadził z dziećmi różne konkurencje i zabawy. W realizację turnieju zaangażowani byli członkowie stowarzyszenia i mieszkańcy sołectw w ramach pracy społecznej członków stowarzyszenia.
Zadanie publiczne zostało dofinansowane przez Zarząd Województwa Lubuskiego w ramach działania Lubuska Odnowa Wsi na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w województwie lubuskim.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

  • Baner: e-usługi
  • Baner: Facebook

Adres urzędu

Urząd Miejski w Jasieniu
ul. XX Lecia 20
68-320 Jasień
tel. 68 457 88 72
fax. 68 457 88 73
 
adres e-mail
 
bip.jasien.pl

Konta bankowe

Szczegółowy opis kont: strona BIP
 
Urząd: NIP 928-10-04-393 REGON 970770617
Gmina: NIP 928-19-63-691 REGON 000528712