Informacje

12.08.2019

Uwaga.

Uprzejmie informujemy,
że w dniu 16.08.2019 roku 
Urząd Miejski w Jasieniu oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
będą nieczynne.
 
  Za utrudnienia przepraszamy.
29.07.2019

Ostrzeżenia meteo.

Załączniki

Branżowy katalog podmiotów ekonomii społecznej z województwa lubuskiego już dostępny!
Z przyjemnością prezentujemy długo wyczekiwaną publikację Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze pn. LUBUSKA EKONOMIA SPOŁECZNA. Branżowy katalog podmiotów ekonomii społecznej.
W publikacji zaprezentowano wybrane przedsiębiorstwa społeczne oraz podmioty ekonomii społecznej z województwa lubuskiego, które wytwarzają produkty i świadczą usługi w ramach działalności handlowej, usługowej i wytwórczej.
Katalog zawiera informacje, dotyczące danych adresowych oraz zakresu oferty wybranych przedsiębiorstw społecznych, działających w województwie lubuskim. Stanowi on doskonałe źródło informacji na temat podmiotów, którym można i którym warto zlecać zamówienia społecznie odpowiedzialne ale także zamówienia o charakterze komercyjnym.
Należy podkreślić, że za zaprezentowanymi przedsiębiorstwami, ich produktami i usługami kryją się niezwykli ludzie, którzy w oparciu o godne warunki pracy, w zindywidualizowany sposób, realizują aktywizację społeczną i zawodową osób o najsłabszej pozycji na rynku pracy.
Przedsiębiorczość społeczna to doskonałe narzędzie uzupełniające system wparcia samorządowego, a także wspierające spójność i równowagę społeczno-gospodarczą w regionie.
Warto nadmienić, że niniejsza publikacja została zrealizowana z zastosowaniem aspektów społecznych w zamówieniach publicznych, a w efekcie zlecona do wykonania zielonogórskiej spółdzielni socjalnej.
 
Niniejszy Katalog dostępny jest także w wersji PDF na pod linkiem: http://www.es.lubuskie.pl/pl/Aktualnosci/Branzowy-katalog-podmiotow-ekonomii-spolecznej-juz-dostepny
W związku z trwającym od dnia 15 marca do dnia 15 maja 2019 roku naborem wniosków w ramach kampanii o przyznanie płatności na rok 2019 informuję, iż warunkiem niezbędnym dla otrzymania dopłat w roku 2019 jest złożenie wniosku w formie elektronicznej poprzez aplikację internetową eWniosekPlus
Wychodząc naprzeciw potrzebom rolników naszego powiatu, którzy nie posiadają dostępu do komputera z Internetem, Biuro Powiatowe ARiMR w Lubsku , w swojej siedzibie przy ul. Wrocławska 3b przygotowało i oddaje do dyspozycji stanowiska komputerowe wraz z niezbędnym wyposażeniem, pozwalające na złożenie wniosku w w/w formie (tzw. pomoc techniczna).
Jednocześnie pragnę poinformować, iż widząc potrzebę wsparcia rolników w procesie składania elektronicznej deklaracji Biuro Powiatowe przygotowało program wsparcia merytorycznego. W ramach w/w programu wsparcia zapraszam Wnioskodawców  w godz. 730 – 1500 do Biura Powiatowego ARiMR w  Lubsku, przy ul. Wrocławska 3b w celu skorzystania z pomocy technicznej (komputer z dostępem do sieci Internet) oraz merytorycznej pracowników Biura Powiatowego ARiMR, mającej na celu poprawne złożenie wniosku.
Wnioskodawców z terenu Gminy Jasień szczególnie zapraszam w dniach 29 -30. 04.2019 r     ( poniedziałek i wtorek).
 
Jednocześnie pragnę zachęcić również do skorzystania z pomocy doradców z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku w wypełnieniu i złożeniu wniosku w wersji elektronicznej.
 
Krzysztof Czerniawski
 
Kierownik Biura Powiatowego
 
w Żarach z/s w Lubsku
 
Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Grupa Łużycka” informuje o rezultatach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Wszystkie informacje w tym zakresie zawarte są w prezentacji.
 
Barbara Ciebla
Główny specjalista ds. administracyjno - aktywizujących

Załączniki


W związku z trwającymi pracami kanalizacyjnymi na terenie miasta Jasienia informujemy, iż targowisko miejskie od dnia 05.11.2018 będzie nieczynne do odwołania.
Za utrudnienia przepraszamy.

Burmistrz
/-/Andrzej Kamyszek
  • Baner: e-usługi
  • Baner: Facebook

Adres urzędu

Urząd Miejski w Jasieniu
ul. XX Lecia 20
68-320 Jasień
tel. 68 457 88 72
fax. 68 457 88 73
 
adres e-mail
 
bip.jasien.pl

Konta bankowe

Szczegółowy opis kont: strona BIP
 
Urząd: NIP 928-10-04-393 REGON 970790617
Gmina: NIP 928-19-63-691 REGON 000528712