główny obszar treści menu główne

Aktualności

17.12.2016

Zaproszenie

14.12.2016

Życzenia świąteczne.

Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania – Grupa Łużycka” zaprasza wszystkich, którzy mają zamiar w nadchodzącym naborze składać wnioski o przyznanie pomocy w zakresie PODEJMOWANIA I ROZWOJU DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ na SZKOLENIE dot. wypełniania dokumentacji aplikacyjnej – WNIOSEK O PRZYZNANIE POMOCY i BIZNESPLAN!!!
 
Szkolenie odbędzie się 14.12.2016r. (środa) o godz. 9.00 w sali konferencyjnej w Baszcie przy ul. Kopernika19 w Lubsku.

Załączniki

Konsultacje  - zmiany w LSR oraz Procedurze wyboru i oceny operacji w ramach LSR
W związku z koniecznością wprowadzenia zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 oraz  Procedurze wyboru i oceny operacji w ramach LSR, Zarząd Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – Grupa Łużycka” informuje, że na stronie internetowej www.grupaluzycka.pl zostały zamieszczone zaktualizowane dokumenty. Prosimy o zgłaszanie uwag / opinii.
01.12.2016

Samoobrona Kobiet

Samoobrona Kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń, które będą się odbywały w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Wojskowi instruktorzy będą uczyli i pokazywali kobietom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić. Celem projektu Samoobrona Kobiet jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony. Każda grupa kobiet weźmie udział w sumie w ośmiu spotkaniach (organizowanych od 3 grudnia 2016 do czerwca 2017, z reguły w każdą pierwszą...

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Piknik rewitalizacyjny Górki Flothera

Dnia 17 listopada 2016r. w Jasieniu odbyła się uroczystość Jubileuszy Pożycia Małżeńskiego. W uroczystości wzięły udział pary, które obchodziły srebrne, złote, brylantowe i diamentowe gody. Na uroczystość przybyli przedstawiciele Gminy Jasień- Burmistrz Jasienia Pan Andrzej Kamyszek, Wice-Burmistrz Jasienia Pani Katarzyna Łuczyńska oraz Wice- Przewodnicząca Rady Miejskiej w Jasieniu Pani Danuta Rudnikowicz.
Jubilatom, obchodzącym 50- tą rocznicę ślubu wręczono Medale  Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 
Dla zacnych Jubilatów wystąpiła młodzież ze szkół jasieńskich, których opiekunem jest Pan Mirosław Zych.
Życzenia i gratulacje dla Jubilatów złożył Burmistrz Jasienia Pan Andrzej Kamyszek. Burmistrz zaznaczył, że: „Jubileusz Małżeński zawsze uświadamia, że dwoje kochających, wspierających i szanujących się ludzi, których połączyło płomienne i gorące uczucie wytrwało w swojej miłości, jaką pielęgnowali i o jaką się troszczyli”.
Burmistrz podziękował również za przybycie rodzinom i przyjaciołom Jubilatów, podkreślając, że jest to niebywale ważne i cenne względem Ich pamięci.
Podczas uroczystości odnowiono przysięgę małżeńską, małżonkowie podziękowali sobie wzajemnie za wspólne lata, które były zgodne, szczęśliwe i trwałe.  
Na zakończenie uroczystości wszystkich obecnych zaproszono na wzniesienie toastu za zdrowie wszystkich Jubilatów oraz słodki poczęstunek.
 
Pary odznaczone Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie:
 
1.  Helena  i  Tadeusz   Barańscy
2.  Krystyna  i Jan    Bilińscy
3.  Danuta  i Henryk  Bojkowscy
4.  Irena i Jan  Czernichowscy
5.  Anna i Stanisław  Góral
6.  Jadwiga  i Jan Jankowicz
7.  Kazimiera i Piotr Mankiewicz
8. Elżbieta i Zbigniew Stodolscy
 
Brylantowe Gody:
55- ta rocznica ślubu
 
1. Maria i Władysław Siemieńscy
 
 
Diamentowe Gody
60- ta rocznica ślubu
 
 
1. Helena  i Mieczysław Kaśków
2. Anna  i Jan  Rudawscy
3. Józefa i Bronisław Szklarscy
 
Srebrni Jubilaci- 25 Rocznica Pożycia Małżeńskiego
 
1.  Anna i Zbigniew  Adamczewscy
2.  Arleta i Piotr Burakiewicz
3.  Lucyna i Piotr Janik
4.  Beata i Zdzisław Krzywieccy
5.  Anna i Piotr  Okołowicz
6.  Renata i Dariusz  Potapko
7.  Małgorzata i Czesław Szklarscy
8. Joanna  i Mariusz  Zatylni
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Jubileusze pożycia małżeńskiego 2016r.

Adres urzędu

Urząd Miejski w Jasieniu
ul. XX-lecia 20
68-320 Jasień
tel. 68 457 88 72
fax. 68 457 88 73
 
adres e-mail
 
www.bip.jasien.pl

Godziny otwarcia

Szczegółowy opis
 
 

Konta bankowe

Szczegółowy opis kont: strona BIP
 
Urząd: NIP 928-10-04-393 REGON 970790617
Gmina: NIP 928-19-63-691 REGON 000528712